Sende İzle
Sende İzle 01 Nov 2020
1
watermark logo

Bir sonraki

İşlemci Delid Rehberi - Intel Coffee Lake
27 Nov 2020
İşlemci Delid Rehberi - Intel Coffee Lake
Sende İzle · 8 Görüntülenme

Safranbolu Gezilecek Yerler: GEZİMANYA SAFRANBOLU REHBERİ

22 Görüntülenme

Gezimanya, her şeyden önce bir blog'tur. Bizler ise seyahat blogger'larıyız. Gezimanya.com'da gezi rehberlerimiz üretilir ve Youtube kanalımızda da vlog'lar üreterek seyahat tecrübelerimizi paylaşırız. Bizi tanıyanlar da aslında blog sayfamız olan Gezimanya.com'dan bizi tanımıştır.

Blog'umuzdaki gezi rehberlerimizin dışında, hem Türkiye'den hem de dünyanın çeşitli destinasyonlarından size bilgiler vermek amacıyla Youtube videoları hazırladık. Bu videolarda seyahat ederken işinize yarayacak bilgiler, gezdiğimiz şehirler ve kasabalarla ilgili püf noktalar bulabileceksiniz.


13. yüzyıldan 20. yüzyılın başlarında demiryolunun ortaya çıkışına kadar Safranbolu, Doğu-Batı ticaret yolunun önemli bir durağı idi. Eski Cami, Eski Hamam ve Süleyman Paşa Medresesi 1322’de inşa edilmiştir. Safranbolu’nun mimarisi,17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’ndan çok fazla şekilde etkilenmiştir.

Arnavut kaldırımlı sokakları ile çok samimi ve şirin bir yer olan Safranbolu, büyük bir tepenin ortasında kurulmuştur. Eski ahşap evleri ile ünlenen ilçe, eski Osmanlı evleri ile doludur. Eski Çarşı adı verilen büyük bir çarşıya sahiptir ve bu bölge turistik açıdan oldukça zengindir. Ahşap ve taşın hakim olduğu dokusu yüzyıllardır değişmeyen Saranbolu yöresi, bölgenin dikkat çeken turistik destinasyonlarındandır. Karadeniz Bölgesi’nde olmasından dolayı doğal güzelliklerce zengin olan Safranbolu, otantik atmosferi ile görülmeye değer. Safranbolu seyahatinizde yörenin hem tarihi hem doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız.Safranbolu'da gezilecek yerlere ve Safranbolu gezi rehberimizi okumak istiyorsanız;

https://gezimanya.com/safranbolu

https://gezimanya.com/GeziNotl....ari/safranbolu-ve-ce linkine tıklayarak okuyabilirsiniz.


Tüm Sosyal Medya Hesaplarımız:

Youtube Sayfamız ► https://goo.gl/c5mWzg
Resmi Sitemiz ► https://gezimanya.com/
Facebook ► https://www.facebook.com/Gezimanya
Twitter ► https://twitter.com/Gezimanya
Instagram ► https://www.instagram.com/Gezimanya/

Daha Fazla Göster
0 Yorum sort Göre Sırala

Bir sonraki

İşlemci Delid Rehberi - Intel Coffee Lake
27 Nov 2020
İşlemci Delid Rehberi - Intel Coffee Lake
Sende İzle · 8 Görüntülenme